SLOVENSKY ENGLISH DEUTSCH

We Make It Personal

O nás :: 

Martin Sloboda

Martin Sloboda (narodený v roku 1974 v Bratislave) je autorom kníh, sprievodcom, fotografom, prednášateľom a organizátorom eventov. Jeho pracovnou náplňou je prezentácia Bratislavy a Slovenska ako atraktívnej destinácie.

Zázemie

Sloboda vyrastal v starej bratislavskej rodine, kde patrilo ku každodennému životu hovoriť po nemecky, maďarsky a slovensky. Vďaka vedeniu starých rodičov a rodičov sa uňho v ranom veku prebudil záujem o bohatú históriu Bratislavy a stredoeurópskych súvislostí. Krstným otcom jeho prvej knihy bol známy Bratislavčan, herec Július Satinský.

Vzdelanie

V roku 1999 získal ukončil štúdium anglistiky a germanistiky, odboru tlmočníctvo-prekladeľstvo na Univerzite Komenského v Bratislave. Počas štúdia absolvoval ďalšie kurzy na školách v Nemecku (Universität Würzburg, Universität Tübingen ), Anglicku (International Language Academy, Cambridge), Francúzsku (Ecole Azurlingua, Nice), Taliansku (Istituto Linguistic Bertrand Russell, Padova) a Austrálii (Australian College of English, Sydney).

Martin Sloboda so svojimi produktami. S ministrami zahr. vecí SR a Rakúska. Pri sprevádzaní veľvyslanca USA. Natáčanie filmu o Bratislave s tímom ARD.

Práca
Ako študent získal oprávnenie sprievodcu po Bratislave a začal sprevádzať zahraničných turistov pre cestovné kancelárie v Bratislave. Krátko na to sa osamostatnil a k sprevádzaniu turistov sa pridal firemnú klientelu a nakoniec najvyššie štátne návštevy.
V roku 2000 založil MS Agency, ktorá sa špecializuje na kvalitné prehliadky so sprievodcom. Spolupracuje s úzkou skupinou vybraných sprievodcov, ktorí úrovňou odborných vedomostí, jazykových schopností a osobnou charizmou zaručujú služby najvyššej kvality. Postupne k činnostiam firmy pridal vydavateľstvo. Spojil tak záujem o históriu, cestovanie a fotografovanie a začal vydávať úspešných knižných sprievodcov a pohľadnice. V roku 2004 svoje aktivity rozšíril o organizovanie eventov, ktoré sa od vtedy stalo dôležitou súčasťou jeho podnikania. Tvorba fotobanky sa stáva čoraz významnejšou a ide ruka v ruke s rastúcim záujmom sveta o Slovensko.

Medzi ďalšie aktivity Martina Slobodu patrí Poradenstvo v oblasti cestovného ruchu pre zahraničných klientov, ktorí sa zameriavajú na Slovensko a Bratislavu, televízne stanice, ktoré pripravujú dokumentárne filmy o Slovensku, rozhlasové stanice, printové mediá. Pravidelne prednáša o Slovensku na palube luxusných amerických výletných lodí a pre zahraničnú firemnú klientelu. Ročne sa tak tisíce vplyvných Američanov dozvie o Slovensku a šíria ďalej jeho dobré meno. Jednou z jeho najnezvyčajnejších aktivít je genealógia. Martin Sloboda pomáha cudzincom s koreňmi na Slovensku v pátraní po ich koreňoch, objavovaní krajiny ich pôvodu a predkov, hľadá ich žijúcich príbuzných a spája rodiny po viac ako sto rokoch odlúčenia.

V roku 2007 bol Martin Sloboda počas osláv 50. výročia založenia Európskej únie vybraný do projektu Panorama EÚ - " 27 skutočných Európanov ", kde reprezentoval Slovensko spomedzi 27 členských štátov.

Osobný život
Martin Sloboda žije v Bratislave na Slovensku so svojou ženou a dvoma deťmi. Ako aktívny člen Rotary Clubu pomáha získavať finančné prostriedky pre postihnuté deti na Slovensku.

Rick Steves o Martinovi Slobodovi

"One of the big surprises of my travels this summer has been Bratislava, the capital of Slovakia. I spent a day visiting Bratislava with Martin Sloboda, a local tycoon of a guide. He writes the town's dominant guidebook, shoots the photos for postcards, organizes the visits of the luxurious Tauck tour groups when their Danube cruise ships dock in town, and is the local tourist board's choice for an escort when a VIP visits. He's a fine example of the youthful energy and leadership responsible for the success story of Slovakia."
RICK STEVES, American author, historian, and television personality

Interview v rádiu

Spotlight on Slovakia, Miesto stretnutia prezidenta Busha s Putinom

npr

By Michele Norris

All Things Considered, February 24, 2005

Prezident Bush a ruský president Vladimir Putin sa stretávajú na Slovensku. Táto vzácna udalosť je vynikajúcou príležitosťou pre túto malú krajinu, aby ukázala svoj šarm. Michele Norris sa rozpráva s Martinom Slobodom, majiteľom cestovnej agentúry v Bratislave o tom, čo sa tam dá vidieť a robiť.

TV a Filmy

Už niekoľko medzinárodne uznávaných televíznych staníc sa spoľahlo na organizáciu, plánovanie a sprievodcovské služby MS AGENCY v rámci rôznych miest na Slovensku. Spomenieme niektoré z nich: CNN, BBC a ARD. Či už sa jedná o športové spoty, dokumentárne alebo celovečerné filmy, on-screen alebo off-screen, skúsenosti máme so všetkými.


Kirchhofer

Saarländischer Rundfunk
Reisewege: Slowakei
Verborgener Schatz Europas

VHS, ca. 45 Min.
ISBN 3-8058-3661-9

Po stopách skrytých pokladov...
Od 1. mája 2004 je Slovensko jednou z krajín Európskej Únie. Vydávame sa na spoločnú poznávaciu prehliadku spolu s pánom Martinom Slobodom po jeho rodnej krajine. Odkedy sa na sprevádzanie začal špecializovať, je so svojou krajinou úzko spätý: sprevádza návštevníkov ako aj skupiny turistov v rámci Slovenska a je jedným z najžiadanejších sprievodcov v tejto novej členskej krajine EÚ. Martin Sloboda nám vo filme predstaví krajinu bohatú na prírodu i kultúru, ktorá je od svojho osamostatnenia v roku 1993 neustále v jednom kole. Naša cesta začína v hlavnom meste a tiež v rodnom meste Martina Slobodu, v Bratislave, meste s neustále meniacimi sa dejinami. Na našej ceste smerom na východ krajiny navštívime zámky a hrady, ponoríme sa do podzemných krás jaskynných systémov, vyjdeme sa na jeden štít najvyšších hôr Slovenska vo Vysokých Tatrách, podnikneme dych vyrážajúci výlet do Národného parku Slovenského raja a nahliadneme tiež do tradícii krajiny.

27 pravých Európanov

Počas 50-teho výročia EÚ v Berlíne v marci 2007 bol Martin zaradený v rámci EU Panorama medzi “27 pravých Európanov“ reprezentujúcich Slovensko.


deutschland land der ideen       dpa logo

Od 22. marca do 30. júna 2007, kedy končí nemecké predsedníctvo Rady EÚ, bude na námestí pred Domom Paula Loebe vystavená galéria EU Panorama “27 pravých Európanov” (oproti Úradu spolkového kancelára). Inštalácia “27 pravých Európanov” bude z vonkajšej strany informovať o vývoji EÚ, v historickom a súčasnom kontexte, poskytne verejné informácie o politickom dianí, obchode i umení. Z vnútornej strany budú umiestnené portréty a životopisy 27 Európanov zo všetkých členských krajín, znázorňujúci ľudskú tvár politickej únie.

27 true europeans

A young Slovakian entrepreneur is using tourism to build his business

Martin Sloboda Martin Sloboda was always passionate about showing his home country of Slovakia to visitors from elsewhere in Europe. Now he has turned his passion into a business and has set up a tourism firm.

Martin Sloboda Martin Sloboda knows what it takes to impress people when showing them his native city and country. It began when he took a part-time job as a tour guide while studying German and English. However, this dynamic young man quickly realised that Bratislava and Slovakia needed to be presented in a much more targeted manner than was previously the case if they were to be taken seriously as a European tourist destination. So he combined his communication skills, linguistic talent, an obvious assion for photography and organizational ability by forming his own firm called MS Agency. "I introduce Slovakia to other Europeans" says the fashion- conscious Sloboda (born March 14, 1974). "In practice, my company is both a publisher of travel and guide books as well as a tour-guide company and events agency."Sloboda's firm offers everything from picture postcards to convenient pocket city and travel guides as well as organizing all kinds of events for firms - basically, anything that brings the visitor closer to Slovakia.


For quite a while, Sloboda has been the first port of call for the German embassy and other countries when it comes to guiding presidents, prime ministers and other dignitaries around the Slovakian capital and country.However, he still finds time to take most of the photographs that are used in his books on Slovakia.The fact that he is constantly showing journalists around his country has made Sloboda quite well known in his own right. After a programme about him was shown on German television, a steady flow
of tourists made their way to Slovakia to enjoy the tours with the "nice man from the television."
The 33-year-old, who speaks fluent German and English, is always passionate and optimistic when talking about his plans and future and he regards the opening up of Europe as a huge opportunity. "In my view,
the borders have practically disappeared" he says. "I can travel everywhere with my passport."Sloboda
is old enough to remember that when he was a youth the Iron Curtain was still in place and located not far from Bratislava. His tourism business is only possible because of the opening up of Europe's borders.
"Even the travelling times have got much, much shorter," he says happily. "The actual distance has remained the same but it's easier and quicker to cross borders."


27 true europeans 27 true europeans 27 true europeans

Naše produkty

Slovakia Book
Martinus Panta Rhei Gorila ebay Amazon
Bratislava Book
Martinus Panta Rhei Gorila ebay Amazon
Kniha Tatry
Kniha Tatry
E-Book
Barnes and Noble Kindle iBooks
Gift Certificate
Slovakia
Martinus Panta Rhei Gorila ebay

Newsletter

Sign up for news and sales